Poradnia ortopedyczna
Pragniemy wpierać, pomagać, przywracać do aktywności społecznej, fizycznej i zawodowej osoby w każdym wieku, które chcą wrócić do normalnego funkcjonowania po przebytych zdarzeniach ortopedycznych, urazach sportowych i kontuzjach. Pragniemy wpierać, pomagać, przywracać do aktywności społecznej, fizycznej i zawodowej osoby w każdym wieku, które chcą wrócić do normalnego funkcjonowania po przebytych zdarzeniach ortopedycznych, urazach sportowych i kontuzjach. Pragniemy wpierać, pomagać, przywracać do aktywności społecznej, fizycznej i zawodowej osoby w każdym wieku, które chcą wrócić do normalnego funkcjonowania po przebytych zdarzeniach ortopedycznych, urazach sportowych i kontuzjach. Pragniemy wpierać, pomagać, przywracać do aktywności społecznej, fizycznej i zawodowej osoby w każdym wieku, które chcą wrócić do normalnego funkcjonowania po przebytych zdarzeniach ortopedycznych, urazach sportowych i kontuzjach.
Pytania i odpowiedzi
Poradnia ortopedyczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu kostno-stawowego, takich jak urazy, złamania, skręcenia, zwyrodnienia stawów, bóle kręgosłupa oraz wady postawy.
W poradni ortopedycznej wykonuje się m.in. zdjęcia rentgenowskie (RTG), rezonans magnetyczny (MRI), tomografię komputerową (CT), ultrasonografię (USG) oraz badania laboratoryjne, które pomagają w ocenie stanu kości, stawów i mięśni.
Przed wizytą w poradni ortopedycznej warto przygotować dokumentację medyczną dotyczącą wcześniejszych urazów i schorzeń, wyniki badań obrazowych, listę przyjmowanych leków oraz szczegółowy opis dolegliwości, w tym lokalizację i nasilenie bólu.